Гра по обміну


Привіт всім.

Вибачте, що довго новенького не писав – у мене було діджейське весілля. Я тепер одружений … дякую за привітання 🙂
Отже, переходжу до справи. Сьогодні я б хотів запропонувати вам своє бачення того, як грати по обміну, з ким можна «мінятися» і які моменти варто передбачити заздалегідь.

Що таке «обмін» і навіщо він потрібен? Уявімо, що ви – діджей або навіть арт-директор в нічному клубі. На ваші плечі покладена місія організації вечірок: діджеї, піджеї, елджеї, віджєї і т.д. Організовуючи вечірку, ви отримуєте певну винагороду від дирекції нічного клубу й, іноді, відкат від гостей. В разі приїзду діджея, плюс-мінус рівного вам за популярністю та досвідом роботи, ви можете запропонувати йому свою кандидатуру для обміну. Так ви діджейського досвіду наберетеся, інші нічні клуби подивіться і грошенят заробити у вільний вечір.

Як організувати «обмін»? Найпростіший варіант – розпитати у колег-організаторів. У такому випадку, ви дізнаєтеся про надійність і професіоналізм діджея, а також про його клуб та дирекцію. Це – ідеальний варіант. Також можна пошукати в мережі інформацію про нічні клуби у вашому регіоні, написати безпосередньо арт-директору з пропозицією про обмін. Ось, наприклад, я б написав так:

«Доброго дня, шановний DJ Yoyoyo! Мене звати Олексій (ось посилання на мої сторінки в соцмережах і на діджейських сайтах). Я працюю арт-директором в нічному клубі «Ляляля» (ось посилання на сайт). Ваші контакти мені дав наш спільний знайомий DJ Piupiu. Пропоную попрацювати з вами по «обміну». Граю комерцію, ретро (ось посилання на мій лайв). Мій райдер: 100 у.о. за дві години роботи, плюс дорога поїздом, нічліг та харчування. Вам пропоную аналогічні умови. Мій телефон 111-111-111. З повагою, Олексій».

Якщо вам дадуть ствердну відповідь, можете переходити до організації вечірок.

Я завжди роблю дату першим, щоб потім не бути «винним», якщо моя дирекція не дасть добро на запрошення діджея. Послідовність проста: йдете до керівництва і пропонуєте діджея. Дають добро – погоджуєте дату, робите афішу і чекаєте гостя. Не дають добро – обмін скасовується.

Як зустріти і провести гостя? Це дуже важливий етап, адже ви приймаєте в гості людину, з якою будете працювати далі в цій тісній клубній сфері. Більше того, скоро він буде «приймати» вас. Рекомендую заздалегідь підготувати житло для гостя. В день приїзду зателефонуйте і поцікавтеся, як він добирається. Обов’язково зустріньте на вокзалі або в обумовленому місці (якщо той добирається на авто). Поселіть в номер і дайте відпочити після дороги. Запропонуйте вечерю до того, як він встане за пульт (голодний діджей – злий діджей!). Під час його роботи, запропонуйте випити (кава, сік, алкоголь). Вранці непогано було б скласти йому компанію під час сніданку і проводити в путь-дорогу додому. У моїй практиці кожен другий нічний клуб приймає саме так. З такими колегами завжди встановлюються нормальні відносини, навіть поза клубною сферою. А це дуже важливо!

Коли ви будете їхати до вже знайомого діджея, захопіть із собою пляшечку чого-небудь у подарунок. Це завжди цінується. Не будьте вимогливими до всього, що вам запропонують, навіть якщо ви свого часу надали більш якісні варіанти. Наприклад, кімната в готелі краща, вечеря – ситніша, за пультом – кола з коньяком, а не кава біля бару і т.д. По можливості, підійдіть і познайомтеся з директором. Чемність важлива – саме він платить вам гроші. Про те, що не варто напиватися в “мотлох” за пультом, я навіть не буду згадувати …

Відігравши в гостях один в одного, і в разі, коли всі всім задоволені, запропонуйте повторити «обмін» через пару місяців.

Ось начебто і все … хоча ні. Наприкінці я б хотів згадати ще дещо:

1. не грайтеся по обміну з діджеями, які недостатньо досвідчені для вашого клубу: отримаєте «по шиї» від дирекції й майбутні обміни стануть недоступними.

2. не варто їхати грати по обміну, якщо не впевнені, що «зробите дату» колезі: постраждає карма і мало хто захоче з вами працювати в майбутньому.

3. запрошуючи діджея, попросіть у нього саме лайв сет, а не записаний вдома на «тракторі». Ви повинні бути впевнені в професіоналізмі майбутнього гостя.

4. знайомлячись вперше, бажано надати посилання на свої сторінки на діджейських сайтах, а також послатися на спільних знайомих, які можуть за вас поручитися. Стороні, що запрошує, це важливо.

Бажаю успіху і побільше вам «обмінів».

p.s. Відчуваю, що не все написав, але ви в коментах доповните.