Як грати на розігріві


Привіт всім, хто цікавиться клубною культурою. Сьогодні я б хотів поділитися з вами своєю думкою про те, що таке розігрів, хто грає на розігріві і що потрібно грати на розігріві.

Почну здалеку: як завжди про причини, що спонукали мене до написання статті. В останній раз, коли я працював на виїзді, переді мною грав на розігріві резидент – стандартна практика. Так от, мало того, що за перші півгодини його сету прозвучали 2-хвилинні версії всіх сучасних хітів, так в другі півгодини він примудрився всунути всі мислимі та немислимі стилі клубної музики. Прямо перед моїм виступом грав жорсткий дабстеп … і це на початку першої ночі! Знайома ситуація?

Отже, пару слів про те, що таке розігрів. Розігрів – це другий етап танцювального вечора. Йому передує тільки фонова музика. Метою розігріву є налаштувати людей на більш спекотну частину дискотеки, «розім’яти тіла і настрій», дати можливість інтегруватися в клубну атмосферу після робочого дня.

Хто грає на розігріві? На звичайній дискотеці на розігрів ставлять менш досвідчених діджеїв, довіряючи основну частину саме більш досвідченим. В той же час, коли в колективі працюють лише «профі», тоді прийнято просто домовлятися і ділити дні, хто і коли «розігріває». В свою чергу, на вечірках перед виступом запрошених діджеїв грають або резиденти не залежно від свого досвіду, або початківці діджеї, які бажають отримати досвід гри на публіці, «засвітити» своє ім’я та показатися людям, або досвідчені хлопці, у яких є досвід і матеріал для розігріву (p.s. я сам іноді граю на розігріві – в цьому свій прикол і мені подобається).

Що грати на розігріві? Це основна частина інформації, яку я вважаю найважливішою для діджеїв, які «розігрівають» публіку. Я вважаю, що музика, яка лунає перед основною частиною дискотеки або перед виступом запрошеного діджея:

1. НЕ ПОВИННА складатися з хітових треків, які можливо гратиме приїжджий діджей, навіть якщо у нього інші ремікси (не впевнений, що публіці приємно чути три різні версії одного і того ж треку за вечір – приїдається).
Я вважаю, що навіть якщо у вас відмінна добірка реміксів, вам не варто їх грати перед хедлайнером. По-перше, це може поставити гостя в незручне становище, адже він готувався і міг розраховувати на певні треки … а тут ви їх поставили і у нього пропадає настрій та енергетика. По-друге, якщо дирекція почує, що ваша музика нічим не гірша за музику гостя, то в організаторів буде менше шансів отримати згоду на подальші вечірки. Як результат: і гість, і організатори (можливо і арт-директор) дивитимуться на вас «криво».

2. НЕ ПОВИННА бути сильнішою за енергетикою, аніж треки в основній частині дискотечної програми (однозначно не варто грати жорсткий electro, якщо ваш гість планує грати легкий house). Якщо ви доведете людей до екстазу на танцполі ще до півночі – честь вам і хвала, але розігрів – це не ваше місце в сьогоднішній танцювальній хвилі. Народ після вас навряд чи буде радий по-новому втягуватися в сет гостя. В результаті виступ може потерпіти невдачу в плані розвитку та енергетики на танцполі. Народ раніше розбіжиться по домівках, бар не заробить максимум, дирекція, якщо розбирається в музиці, «надає по шиї».

3. НЕ ПОВИННА кардинально відрізнятися від формату вечірки (наприклад, rnb розігрів аж ніяк не підійде перед трансовою двіжухою). Різні і несумісні стилі в один вечір – це повна нісенітниця. Вечірка не відбудеться, адже не буде у неї певної родзинки, окремого формату, унікальності. Все на купу не проходить.

4. ПОВИННА пробудити бажання рухатися більше і довше, веселіше й енергійніше, а не «вбити» весь танпол за годину. Ідеальними стилями для розігріву вважаю vocal house, нехітовий house з хорошим ритмом, легкі ремікси на відомі старі треки (при комерційному розігріві, добре для щоденних дискотек). Іноді на самому початку можна і deep house, але недовго. Відмінним «підведенням» до виступу гостя вважаю один ремікс на хітовий трек прямо перед виходом хедлайнера: хіт підніме всіх людей, пробудить радість і енергетику. Згадайте себе, коли ви стаєте за пультом перед повним «голодним» залом, який щойно отримав першу «кісточку» і жадає продовження.

Підводячи підсумки, хочу звернутися до всіх колег, які завтра стануть на розігрів:
1. не треба хизуватися перед приїжджими діджеями своїми реміксами: у всіх є класні треки.
2. не варто робити ХІТотеку перед хедлайнером: сьогодні ваша задача розігріти, а не розірвати танпол.
3. подумайте про те, що завтра і перед вами теж будуть розігрівати: як ви, так і вам.

Бажаю вам успіхів і чекаю коментарі.