Як сортувати та записувати диски


aSFKFT-XYssПорядок і організованість – запорука якості та заробітку.

Всім привіт! Вітаю з новим 2015 роком! Довго ж тягнуться передноворічні та післяноворічні вечірки, а також все, що з ними пов’язано. Але нарешті в мене з’явився вільний час написати статтю. Сьогодні поділюся своєю думкою щодо того, як зручно і практично записувати диски для роботи на дискотеках.

Перейду до теми. Кожен діджей-резидент просто зобов’язаний орієнтуватися у всіх мислимих і немислимих стилях музики, адже публіка буває різною. Бажання відвідувача потанцювати під свій улюблений, але дуже рідкісний трек, може приємно «завантажити» кишеню діджея. Більше того, наявність цього треку в колекції, можливість швидко його знайти і поставити в потрібний час без дискомфорту для інших – це великий плюс dj і нічному клубу. Опишу ситуацію більш детально на прикладах (інформація нижче в основному буде корисною для тих, хто грає з компакт-дисків).

Скрізь і всюди я тягаю з собою величезну сумку з папкою на 240 дисків, яка практично повністю заповнена. Це викликає масу жартів з боку всіх: колег-«трактористів», охоронців, відвідувачів і т.д. Але мені все одно – це мій «інструмент» для роботи. Всі мої диски розподілені на п’ять категорій за напрямками:

найбільша – клубна і комерційна музика. Далі йдуть диски з попсою, ретро і повільними. Останній десяток – це рнб і реп, рок, латинська і східна музика, а також фонові сети. Ах ще диск з фонограмами для конкурсів (дуже зручно: все нарізки й популярні треки під рукою).

Ну а тепер вся суть: як конкретно я організовую і записую свої диски з клубною та комерційної музикою. Зазвичай на диск поміщається близько 12-15 треків, з яких, в середньому, 2-3 для розігріву, кілька хітових, 1-2 «важких» і 1-2 треп / дабстеп. Обкладинки зі списком треків я друкую на принтері і позначаю маркером: жовтим – хіти, помаранчевим – треки для розігріву, синім – «важкі» і треп / дабстеп. Саме так у мене записаний і оформлений кожен диск, і на це вагомі причини.

По-перше, грати на розігріві або в певному стилі з одного диску важко. Також незручно, коли записано пару дисків лише в одному стилі. (Вони займають багато місця, а треки з часом втрачають актуальність). А коли через рік-два в папці збирається їх близько півсотні, тоді згадати що, де і як записано – нереально. Або іде багато часу на попереднє прослуховування.

По-друге, пошук популярної композиції для підняття або повернення людей на дансфлор йде істотно менше часу. Постійно тримати в пам’яті 30-40 хітів нереально, особливо в розпал вечірки або в стані під «шафе». Коли ж все хітові треки світяться під ультрафіолетом жовтим кольором, вибрати потрібний на сторінках папки – хвилина часу.

По-третє, швидкість роботи і пошуку треку певного напряму займає лічені секунди незалежно від того, коли був записаний диск. Візуально на кожній сторінці ви бачите помічені маркером позиції.

Отже, вибір оформлення та організації музичної колекції залежить від ваших уподобань. Я лишень поділився з вами своїм досвідом, який прийшов до мене з роками практики. Бажаю вам успіху і легкої гри.

Отмечено , , , .